Adata XPG Lancer Blade AX5U5600C4616G-SLABBK 16GB U-DIMM System Memory DDR5, 5600MHz, 1 x 16GB
  • Form Factor: DIMM
  • DDR Type: DDR5
  • Speed: 5600MHz
  • Capacity: 16GB (1x 16GB)
  • RGB: No
100 in stock
Availability
Click & Collect:  Tomorrow
Delivery:         1-2 Days
Compact Low-Profile Heatsink Design
Enhanced Power Management
Stability and Reliability
Made with High-Quality Materials
AMD EXPO
Overclocking Made Easy
Features
PMIC for power supply stability
On-die ECC error correction
High-quality materials for stable overclocking
Works with the Latest AMD Platforms
Supports Intel XMP 3.0 and AMD EXPO for easy overclocking
Technical Specifications
Model:
AX5U5600C4616G-SLABBK
Type:
DDR5
Capacity:
16GB (1x16GB)
Speed:
5600MHz
CAS Latency:
CL46 (46-45-45)
Voltage:
1.15V