ADATA XPG Spetrix D35G AX4U36008G18I-DTBKD35G 16GB (2x 8GB) DIMM System Memory, 3600MHz, DDR4, CL18, Black, RGB, Intel XMP
  • Form Factor: DIMM
  • DDR Type: DDR4
  • Speed: 3600MHz
  • Capacity: 16GB (2x 8GB)
  • RGB: Yes
7 in stock
Availability
Click & Collect:  Tomorrow
Delivery:         1-2 Days
Lightning-Fast Speed:
With an impressive 3600MHz clock speed, the AX4U36008G18I-DTBKD35G ensures that your applications launch swiftly, tasks are executed effortlessly, and your multitasking endeavors are as smooth as silk.
Unparalleled Performance:
Enhanced Cooling Efficiency:
Effortless Installation:
Seamless Compatibility:
Technical specifications
Model:
AX4U36008G18I-DTBKD35G
Type:
DDR4
Capacity:
16GB
Speed:
3600MHz
CAS Latency:
18
Voltage:
1.35V