PNY Performance MN16GSD43200-SI 16GB (1x 16GB) SODIMM System Memory, 3200MHz, DDR4, CL22
  • Form Factor: SODIMM
  • DDR Type: DDR4
  • Speed: 3200MHz
  • Capacity: 16GB (1x 16GB)
  • RGB: No
50 in stock
Availability
Click & Collect:  Tomorrow
Delivery:         1-2 Days
PERFORMANCE DDR4 3200MHz Notebook Memory
GET BETTER PC PERFORMANCE WITH A PNY DDR4 PC MEMORY UPGRADE
Want to work with the latest memory-intensive applications like graphic design and video-editing tools? Like to keep lots of browser windows open for work, school, or play? Is your PC having trouble keeping up? A DDR4 3200MHz memory upgrade from PNY gives you the speed you need to get the most out of your current Windows notebook PC. For more than 35 years, PNY has been rigorously sourcing, testing, and manufacturing memory upgrades for thousands of the most popular
PC platforms. No matter what you do on your PC, you'll do it better and faster with a DDR4 3200MHz upgrade from PNY.
DDR4 3200MHz PERFORMANCE
PRODUCT SPECIFICATIONS
Memory Type
Notebook DDR4
Capacity
16GB
Channel Type
Single Channel
Frequency Speed (JEDEC)
3200MHz (PC4-25600)
CAS Latency
CL22
Voltage
1.2 V
Speed Compatibility
3200MHz, 2666MHz, 2400MHz, 2133MHz