Ubiquiti POE-24-12W 24V 12W Fast Ethernet PoE Injector
  • Product Type: POE Injector
  • POE Capability: 24v
  • Device Support: Universal
135 in stock
Availability
Click & Collect:  Tomorrow
Delivery:         1-2 Days
Device Protection
Convenient Wall-Mounting
The 24V, 0.5A models, POE-24-12W and POE-24-12W-G, are wall-mountable using the optional wall-mount brackets.
Seamless airGateway Compatibility
The 15V, 0.8A and 24V, 0.5A models, POE-15-12W, POE-24-12W and POE-24-12W-G, work with the airGateway to bridge airMAX connections to Wi-Fi at customer locations.
Output Voltage
24VDC @ 0.5A