Ubiquiti POE-48-24W 48V 24W PoE Power Injector
  • Product Type: POE Injector
  • POE Capability: 48v
  • Device Support: Universal
56 in stock
Availability
Click & Collect:  Tomorrow
Delivery:         1-2 Days
Power over Ethernet Adapters
PoE Adapters power Ubiquiti products that support passive PoE.
Device Protection
Specifications
Model: POE-48-24W
Output Voltage: 48VDC @ 0.5A